MXL1.5KE350AE3
Mfr.Part #
MXL1.5KE350AE3
Description
TVS DIODE 300VWM 482VC CASE-1
Bulk
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
4A
Voltage - Breakdown (Min) :
332V
Unidirectional Channels :
1
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
300V
Supplier Device Package :
CASE-1
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
DO-201AA, DO-27, Axial
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
482V