MXL1.5KE33A
Mfr.Part #
MXL1.5KE33A
Description
TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC CASE-1
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Clamping Voltage :
45.7V
Direction :
Unidirectional
Peak Pulse Current :
33A
JESD-609 Code :
e0
Reverse Standoff Voltage :
28.2V
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Peak Pulse Power :
1.5kW
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Terminal Finish :
TIN LEAD
Voltage - Breakdown (Min) :
31.4V
Test Current :
1mA