MXL1.5KE30CAE3
Mfr.Part #
MXL1.5KE30CAE3
JESD-609 Code :
e3
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Clamping Voltage :
41.4V
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Peak Pulse Power :
1.5kW
Peak Pulse Current :
36A
Direction :
Bidirectional
Terminal Finish :
MATTE TIN
Bidirectional Channels :
1
Test Current :
1mA
Voltage - Breakdown (Min) :
28.5V
Reverse Standoff Voltage :
25.6V