MXL1.5KE30CA
Mfr.Part #
MXL1.5KE30CA
JESD-609 Code :
e0
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Peak Pulse Power :
1.5kW
Terminal Finish :
TIN LEAD
Voltage - Breakdown (Min) :
28.5V
Reverse Standoff Voltage :
25.6V
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Direction :
Bidirectional
Military, MIL-PRF-19500
Bidirectional Channels :
Clamping Voltage :
41.4V
Test Current :
1mA
Peak Pulse Current :
36A