MXL1.5KE30AE3
Mfr.Part #
MXL1.5KE30AE3
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Peak Pulse Current :
36A
Test Current :
1mA
Clamping Voltage :
41.4V
Reverse Standoff Voltage :
25.6V
Direction :
Unidirectional
JESD-609 Code :
e3
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
Peak Pulse Power :
1.5kW
Voltage - Breakdown (Min) :
28.5V
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ