MXL1.5KE30A
Mfr.Part #
MXL1.5KE30A
Clamping Voltage :
41.4V
Peak Pulse Power :
1.5kW
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Terminal Finish :
TIN LEAD
Packaging :
Bulk
Unidirectional Channels :
1
Direction :
Unidirectional
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Reverse Standoff Voltage :
25.6V
Test Current :
1mA
JESD-609 Code :
e0
Voltage - Breakdown (Min) :
28.5V
Peak Pulse Current :
36A