MXL1.5KE300CAE3
Mfr.Part #
MXL1.5KE300CAE3
JESD-609 Code :
e3
Clamping Voltage :
414V
Test Current :
1mA
Reverse Standoff Voltage :
256V
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Terminal Finish :
MATTE TIN
Voltage - Breakdown (Min) :
285V
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Peak Pulse Power :
1.5kW
No
Bidirectional Channels :
1
Direction :
Bidirectional
Peak Pulse Current :
5A
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW