MXL1.5KE300CA
Mfr.Part #
MXL1.5KE300CA
2
Bidirectional Channels :
1
Direction :
Bidirectional
Reverse Standoff Voltage :
256V
Terminal Finish :
TIN LEAD
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Peak Pulse Current :
5A
Clamping Voltage :
414V
JESD-609 Code :
e0
Test Current :
1mA
Peak Pulse Power :
1.5kW
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Voltage - Breakdown (Min) :
285V