MXL1.5KE27AE3/TR
Mfr.Part #
MXL1.5KE27AE3/TR
Description
TVS DIODE 23.1VWM 37.5VC CASE-1
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Voltage - Breakdown (Min) :
25.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
23.1V
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
No
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
37.5V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
40A