MXL1.5KE27AE3
Mfr.Part #
MXL1.5KE27AE3
Description
TVS DIODE 23.1VWM 37.5VC CASE-1
Direction :
Unidirectional
Clamping Voltage :
37.5V
Pbfree Code :
yes
Applications :
GENERAL PURPOSE
Unidirectional Channels :
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
28 Weeks
Terminal Finish :
MATTE TIN
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Peak Pulse Power :
1.5kW
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
EAR99
Case Connection :
Isolated
Peak Pulse Current :
40A
Test Current :
1mA
Reverse Standoff Voltage :
23.1V
Voltage - Breakdown (Min) :
25.7V
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ