MXL1.5KE27A
Mfr.Part #
MXL1.5KE27A
Description
TVS DIODE 23.1VWM 37.5VC CASE-1
High Reliability
Unidirectional Channels :
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
Peak Pulse Power :
1.5kW
Case Connection :
Isolated
Test Current :
1mA
JESD-609 Code :
e0
Reverse Standoff Voltage :
23.1V
Military, MIL-PRF-19500
Element Configuration :
Single
Peak Pulse Current :
40A
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Clamping Voltage :
37.5V
Direction :
Unidirectional
Terminal Finish :
TIN LEAD
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mount :
Voltage - Breakdown (Min) :
25.7V