MXL1.5KE24CAE3
Mfr.Part #
MXL1.5KE24CAE3
Description
TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC CASE-1
EAR99
Element Configuration :
Single
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Clamping Voltage :
33.2V
Terminal Finish :
MATTE TIN
Diode Element Material :
SILICON
Bidirectional Channels :
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Peak Pulse Current :
45A
Peak Pulse Power :
1.5kW
Mount :
Direction :
Bidirectional
Voltage - Breakdown (Min) :
22.8V
Pbfree Code :
yes
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Reverse Standoff Voltage :
20.5V
Test Current :
1mA