MXL1.5KE24AE3
Mfr.Part #
MXL1.5KE24AE3
Description
TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC CASE-1
Product Category :
ECCN Code :
EAR99
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Mounting Type :
Through Hole
Unidirectional Channels :
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Direction :
Unidirectional
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Test Current :
1mA
Pbfree Code :
yes
Clamping Voltage :
33.2V
Voltage - Breakdown (Min) :
22.8V
Reverse Standoff Voltage :
20.5V
Peak Pulse Current :
45A