MXL1.5KE24A
Mfr.Part #
MXL1.5KE24A
Description
TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC CASE-1
Voltage - Breakdown (Min) :
22.8V
Peak Pulse Power :
1.5kW
Peak Pulse Current :
45A
Terminal Finish :
TIN LEAD
Test Current :
1mA
Reverse Standoff Voltage :
20.5V
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Clamping Voltage :
33.2V