MXL1.5KE22CAE3
Mfr.Part #
MXL1.5KE22CAE3
Description
TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC CASE-1
Terminal Finish :
MATTE TIN
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Additional Feature :
High Reliability
Direction :
Bidirectional
Type :
Zener
Pin Count :
Peak Pulse Current :
49A
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Breakdown (Min) :
20.9V
Test Current :
1mA
Bidirectional Channels :
1
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Reverse Standoff Voltage :
18.8V
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Clamping Voltage :
30.6V
Peak Pulse Power :
1.5kW