MXL1.5KE22CA
Mfr.Part #
MXL1.5KE22CA
Description
TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC CASE-1
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Reverse Standoff Voltage :
18.8V
Peak Pulse Power :
1.5kW
Peak Pulse Current :
49A
Pin Count :
Clamping Voltage :
30.6V
Max Reverse Leakage Current :
1μA
ECCN Code :
EAR99
Bidirectional Channels :
High Reliability
JESD-609 Code :
e3
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Direction :
Bidirectional
Voltage - Breakdown (Min) :
20.9V
Terminal Finish :
MATTE TIN
Test Current :
1mA