MXL1.5KE22AE3
Mfr.Part #
MXL1.5KE22AE3
Description
TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC CASE-1
Test Current :
1mA
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Voltage - Breakdown (Min) :
20.9V
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Clamping Voltage :
30.6V
Pbfree Code :
yes
Package / Case :
DO-201AA, DO-27, Axial
Direction :
Unidirectional
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
JESD-609 Code :
e3
Peak Pulse Power :
1.5kW
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Peak Pulse Current :
49A
Terminal Finish :
MATTE TIN
Reverse Standoff Voltage :
18.8V