MXL1.5KE22A
Mfr.Part #
MXL1.5KE22A
Description
TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC CASE-1
Reverse Standoff Voltage :
18.8V
Voltage - Breakdown (Min) :
20.9V
Terminal Finish :
TIN LEAD
Test Current :
1mA
Clamping Voltage :
30.6V
Military, MIL-PRF-19500
JESD-609 Code :
e0
Pbfree Code :
No
Unidirectional Channels :
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Pin Count :
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Peak Pulse Power :
1.5kW
Peak Pulse Current :
49A