MXL1.5KE220CAE3
Mfr.Part #
MXL1.5KE220CAE3
Description
TVS DIODE 185VWM 328VC CASE-1
Terminal Finish :
MATTE TIN
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Peak Pulse Current :
4.6A
Reverse Standoff Voltage :
185V
Zener
Bidirectional Channels :
1
ECCN Code :
EAR99
Peak Pulse Power :
1.5kW
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
2
Direction :
Bidirectional
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Pin Count :
Voltage - Breakdown (Min) :
209V
Clamping Voltage :
328V
Test Current :
1mA