MXL1.5KE220CA
Mfr.Part #
MXL1.5KE220CA
Description
TVS DIODE 185VWM 328VC CASE-1
Clamping Voltage :
328V
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Peak Pulse Current :
4.6A
Pin Count :
Test Current :
1mA
Peak Pulse Power :
1.5kW
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Direction :
Bidirectional
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
JESD-609 Code :
e0
Voltage - Breakdown (Min) :
209V
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Reverse Standoff Voltage :
185V