MXL1.5KE20A
Mfr.Part #
MXL1.5KE20A
Description
TVS DIODE 17.1VWM 27.7VC CASE-1
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Test Current :
1mA
JESD-609 Code :
e0
Reverse Standoff Voltage :
17.1V
Clamping Voltage :
27.7V
Terminal Finish :
TIN LEAD
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Voltage - Breakdown (Min) :
19V
Peak Pulse Current :
54A
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Peak Pulse Power :
1.5kW