MXL1.5KE200CAE3
Mfr.Part #
MXL1.5KE200CAE3
Description
TVS DIODE 171VWM 274VC CASE-1
Pbfree Code :
yes
Direction :
Bidirectional
Bidirectional Channels :
1
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Series :
Military, MIL-PRF-19500
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Voltage - Breakdown (Min) :
190V
Test Current :
1mA
Peak Pulse Current :
5.5A
Type :
Zener
Reverse Standoff Voltage :
171V
Peak Pulse Power :
1.5kW
Clamping Voltage :
274V