MXL1.5KE200CA
Mfr.Part #
MXL1.5KE200CA
Description
TVS DIODE 171VWM 274VC CASE-1
2
Series :
Military, MIL-PRF-19500
Voltage - Breakdown (Min) :
190V
Reverse Standoff Voltage :
171V
Terminal Finish :
TIN LEAD
Bidirectional Channels :
JESD-609 Code :
e0
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Peak Pulse Power :
1.5kW
Test Current :
1mA
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Direction :
Bidirectional
Clamping Voltage :
274V
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Peak Pulse Current :
5.5A