MXL1.5KE18CAE3
Mfr.Part #
MXL1.5KE18CAE3
Description
TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC CASE-1
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Peak Pulse Current :
59.5A
Terminal Finish :
MATTE TIN
JESD-609 Code :
e3
1
Packaging :
Bulk
Type :
Zener
Reverse Standoff Voltage :
15.3V
Test Current :
1mA
Pbfree Code :
yes
Bidirectional Channels :
1
Direction :
Bidirectional
Clamping Voltage :
25.2V
Peak Pulse Power :
1.5kW
Through Hole
Power Line Protection :
No
Voltage - Breakdown (Min) :
17.1V
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ