MXL1.5KE18AE3
Mfr.Part #
MXL1.5KE18AE3
Description
TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC CASE-1
Pbfree Code :
yes
Clamping Voltage :
25.2V
Test Current :
1mA
Reverse Standoff Voltage :
15.3V
Terminal Finish :
MATTE TIN
Peak Pulse Power :
1.5kW
Package / Case :
DO-201AA, DO-27, Axial
Unidirectional Channels :
1
JESD-609 Code :
e3
Direction :
Unidirectional
Peak Pulse Current :
59.5A
Voltage - Breakdown (Min) :
17.1V
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW