MXL1.5KE18A
Mfr.Part #
MXL1.5KE18A
Description
TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC CASE-1
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Peak Pulse Current :
59.5A
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Clamping Voltage :
25.2V
JESD-609 Code :
e0
Terminal Finish :
TIN LEAD
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Direction :
Unidirectional
Peak Pulse Power :
1.5kW
Through Hole
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
17.1V
Test Current :
1mA
Reverse Standoff Voltage :
15.3V