MXL1.5KE180CAE3
Mfr.Part #
MXL1.5KE180CAE3
Description
TVS DIODE 154VWM 246VC CASE-1
Peak Pulse Current :
6.1A
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Test Current :
1mA
Pbfree Code :
yes
Reverse Standoff Voltage :
154V
Terminal Finish :
MATTE TIN
Bidirectional Channels :
Clamping Voltage :
246V
Direction :
Bidirectional
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Breakdown (Min) :
171V
Peak Pulse Power :
1.5kW