MXL1.5KE180CA
Mfr.Part #
MXL1.5KE180CA
Description
TVS DIODE 154VWM 246VC CASE-1
Product Category :
Bidirectional Channels :
Peak Pulse Power :
1.5kW
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Voltage - Breakdown (Min) :
171V
Test Current :
1mA
Direction :
Bidirectional
Clamping Voltage :
246V
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Terminal Finish :
TIN LEAD
JESD-609 Code :
e0
Reverse Standoff Voltage :
154V
Peak Pulse Current :
6.1A