MXL1.5KE180AE3
Mfr.Part #
MXL1.5KE180AE3
Description
TVS DIODE 154VWM 246VC CASE-1
JESD-609 Code :
e3
Direction :
Unidirectional
Terminal Finish :
MATTE TIN
Reverse Standoff Voltage :
154V
Test Current :
1mA
Clamping Voltage :
246V
EAR99
Unidirectional Channels :
Pbfree Code :
yes
Voltage - Breakdown (Min) :
171V
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Peak Pulse Current :
6.1A
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Peak Pulse Power :
1.5kW