MXL1.5KE180A
Mfr.Part #
MXL1.5KE180A
Description
TVS DIODE 154VWM 246VC CASE-1
Peak Pulse Power :
1.5kW
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Voltage - Breakdown (Min) :
171V
Clamping Voltage :
246V
No
Unidirectional Channels :
Direction :
Unidirectional
Terminal Finish :
TIN LEAD
JESD-609 Code :
e0
Peak Pulse Current :
6.1A
Reverse Standoff Voltage :
154V
Test Current :
1mA
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW