MXL1.5KE170CAE3
Mfr.Part #
MXL1.5KE170CAE3
Description
TVS DIODE 145VWM 234VC CASE-1
Clamping Voltage :
234V
Package / Case :
DO-201AA, DO-27, Axial
Bidirectional Channels :
JESD-609 Code :
e3
Peak Pulse Current :
6.4A
Test Current :
1mA
Peak Pulse Power :
1.5kW
Voltage - Breakdown (Min) :
162V
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
MATTE TIN
Direction :
Bidirectional
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Reverse Standoff Voltage :
145V