MXL1.5KE170CA
Mfr.Part #
MXL1.5KE170CA
Description
TVS DIODE 145VWM 234VC CASE-1
Peak Pulse Power :
1.5kW
Peak Pulse Current :
6.4A
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
JESD-609 Code :
e0
Bidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
162V
Clamping Voltage :
234V
Test Current :
1mA
Direction :
Bidirectional
Reverse Standoff Voltage :
145V
Terminal Finish :
TIN LEAD
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ