MXL1.5KE16AE3
Mfr.Part #
MXL1.5KE16AE3
Description
TVS DIODE 13.6VWM 22.5VC CASE-1
Terminal Finish :
MATTE TIN
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Bulk
Voltage - Breakdown (Min) :
15.2V
Peak Pulse Current :
67A
Clamping Voltage :
22.5V
Test Current :
1mA
Pbfree Code :
yes
Direction :
Unidirectional
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Number of Terminations :
Reverse Standoff Voltage :
13.6V
Unidirectional Channels :
1
Peak Pulse Power :
1.5kW
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW