MXL1.5KE16A
Mfr.Part #
MXL1.5KE16A
Description
TVS DIODE 13.6VWM 22.5VC CASE-1
Peak Pulse Power :
1.5kW
Peak Pulse Current :
67A
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Power Line Protection :
No
Reverse Standoff Voltage :
13.6V
JESD-609 Code :
e0
Direction :
Unidirectional
Packaging :
Bulk
Voltage - Breakdown (Min) :
15.2V
Clamping Voltage :
22.5V
Test Current :
1mA
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Case Connection :
Isolated
High Reliability
Unidirectional Channels :
1
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ