MXL1.5KE160CAE3
Mfr.Part #
MXL1.5KE160CAE3
Description
TVS DIODE 136VWM 219VC CASE-1
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Reverse Standoff Voltage :
136V
Clamping Voltage :
219V
Peak Pulse Current :
6.8A
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Peak Pulse Power :
1.5kW
Voltage - Breakdown (Min) :
152V
Bidirectional Channels :
1
Test Current :
1mA