MXL1.5KE160CA
Mfr.Part #
MXL1.5KE160CA
Description
TVS DIODE 136VWM 219VC CASE-1
Product Category :
Packaging :
Bulk
JESD-609 Code :
e0
Voltage - Breakdown (Min) :
152V
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Peak Pulse Power :
1.5kW
Reverse Standoff Voltage :
136V
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
Direction :
Bidirectional
Case Connection :
Isolated
Test Current :
1mA
Terminal Finish :
TIN LEAD
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Peak Pulse Current :
6.8A
High Reliability
Bidirectional Channels :
Single
Power Line Protection :
Clamping Voltage :
219V