MXL1.5KE15CA
Mfr.Part #
MXL1.5KE15CA
Description
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC CASE-1
Clamping Voltage :
21.2V
Bidirectional Channels :
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
JESD-609 Code :
e0
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Reverse Standoff Voltage :
12.8V
Case Connection :
Isolated
Additional Feature :
High Reliability
Packaging :
Bulk
Voltage - Breakdown (Min) :
14.3V
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Test Current :
1mA
Number of Elements :
1
ECCN Code :
EAR99
Direction :
Bidirectional
Terminal Finish :
TIN LEAD
Number of Terminations :
Peak Pulse Current :
71A
Pbfree Code :
No
Peak Pulse Power :
1.5kW