MXL1.5KE150CAE3
Mfr.Part #
MXL1.5KE150CAE3
Description
TVS DIODE 128VWM 207VC CASE-1
EAR99
Terminal Form :
Wire
Peak Pulse Current :
7.2A
Type :
Zener
GENERAL PURPOSE
Max Reverse Leakage Current :
1μA
Terminal Finish :
MATTE TIN
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Peak Pulse Power :
1.5kW
Reverse Standoff Voltage :
128V
Bidirectional Channels :
DO-201AA, DO-27, Axial
Packaging :
Bulk
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
JESD-609 Code :
e3
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Test Current :
1mA
Pbfree Code :
yes
Clamping Voltage :
207V
Direction :
Bidirectional
Voltage - Breakdown (Min) :
143V