MXL1.5KE150CA
Mfr.Part #
MXL1.5KE150CA
Description
TVS DIODE 128VWM 207VC CASE-1
Peak Pulse Current :
7.2A
2
Packaging :
Bulk
Bidirectional Channels :
1
Terminal Finish :
TIN LEAD
Clamping Voltage :
207V
Reverse Standoff Voltage :
128V
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Direction :
Bidirectional
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Max Reverse Leakage Current :
1μA
Test Current :
1mA
Peak Pulse Power :
1.5kW