MXL1.5KE150AE3
Mfr.Part #
MXL1.5KE150AE3
Description
TVS DIODE 128VWM 207VC CASE-1
Reverse Standoff Voltage :
128V
Clamping Voltage :
207V
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Terminal Finish :
MATTE TIN
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Voltage - Breakdown (Min) :
143V
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Pbfree Code :
yes
Unidirectional Channels :
Peak Pulse Power :
1.5kW
Peak Pulse Current :
7.2A
Test Current :
1mA