MXL1.5KE13CA
Mfr.Part #
MXL1.5KE13CA
Description
TVS DIODE 11.1VWM 18.2VC CASE-1
Product Category :
Terminal Form :
Wire
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Peak Pulse Power :
1.5kW
Max Reverse Leakage Current :
1μA
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Bidirectional Channels :
1
Direction :
Bidirectional
Number of Terminations :
2
Type :
Zener
Clamping Voltage :
18.2V
Reverse Standoff Voltage :
11.1V
Test Current :
1mA
Voltage - Breakdown (Min) :
12.4V
Peak Pulse Current :
82A