MXL1.5KE130CA
Mfr.Part #
MXL1.5KE130CA
Description
TVS DIODE 111VWM 179VC CASE-1
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Reverse Standoff Voltage :
111V
Test Current :
1mA
Voltage - Breakdown (Min) :
124V
Direction :
Bidirectional
Terminal Finish :
TIN LEAD
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Clamping Voltage :
179V
Peak Pulse Current :
8.4A
Peak Pulse Power :
1.5kW