MXL1.5KE130A
Mfr.Part #
MXL1.5KE130A
Description
TVS DIODE 111VWM 179VC CASE-1
Test Current :
1mA
Peak Pulse Current :
8.4A
Peak Pulse Power :
1.5kW
Direction :
Unidirectional
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Unidirectional Channels :
1
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Power Line Protection :
Reverse Standoff Voltage :
111V
Clamping Voltage :
179V
High Reliability
JESD-609 Code :
e0
GENERAL PURPOSE
Number of Terminations :
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Terminal Finish :
TIN LEAD
Voltage - Breakdown (Min) :
124V