MXL1.5KE120CAE3
Mfr.Part #
MXL1.5KE120CAE3
Description
TVS DIODE 102VWM 165VC CASE-1
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
MATTE TIN
Clamping Voltage :
165V
Reverse Standoff Voltage :
102V
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Direction :
Bidirectional
Peak Pulse Current :
9.1A
Bidirectional Channels :
1
JESD-609 Code :
e3
Bulk
Power Line Protection :
Test Current :
1mA
Voltage - Breakdown (Min) :
114V
Peak Pulse Power :
1.5kW