MXJKHJC16M0
Mfr.Part #
MXJKHJC16M0
Description
HC49S 22PF 30/50PPM -20/70C 16M
Load Capacitance :
22pF
Frequency :
16 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40 Ohms
Height - Seated (Max) :
0.165 (4.20mm)
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C