MX775BBA25M0000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MX775BBA25M0000
Manufacturer
Microchip Technology
Package / Case
6-LLGA
Datasheet
Download
Description
XTL OSC XO 25MHZ LVPECL
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Oscillators
Series :
MX77
Current - Supply (Max) :
180mA
Frequency Stability :
±50ppm
Height - Seated (Max) :
0.048 (1.22mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Voltage - Supply :
2.5V ~ 3.3V
Base Resonator :
Crystal
Package / Case :
6-LLGA
Frequency :
25 MHz
Type :
XO (Standard)
Output :
PECL
Spread Spectrum Bandwidth :
Ratings :
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)