MX575ABF25M0000-TR
Mfr.Part #
MX575ABF25M0000-TR
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHZ LVPECL
Compliant
Output Level :
LVPECL
Additional Feature :
TRI-STATE; ENABLE/DISABLE FUNCTION; DIFFERENTIAL OUTPUT; TR
Category :
SMD
Fall Time-Max :
0.35ns
Voltage - Supply :
2.375V~3.63V
Mount :
Surface Mount
Rise Time-Max :
0.35ns
Frequency :
25MHz
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Ratings :
Factory Lead Time :
9 Weeks
e3
Supplier Package :
SMD
Pin Count :
6
Oscillator Type :
PECL
Pbfree Code :
yes
Mounting :
Operating Frequency :
25MHz
Output :
LVPECL
Microchip Technology Inc
Height :
1.397mm
Symmetry-Max :
55/45%
Output Load :
50 OHM
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Height - Seated (Max) :
0.055 (1.40mm)
Product Status :
Active
Max Supply Current :
120mA
Operating Supply Voltage :
2.3750, 3.6300 V
MX57
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Spread Spectrum Bandwidth :
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.4mm
Frequency Stability :
±50ppm
Mounting Feature :
Standard Frequency :
25 MHz
Base Product Number :
MX575ABF25M0000
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Max) :
120mA