MX575ABB50M0000-TR
Mfr.Part #
MX575ABB50M0000-TR
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ LVDS SMD
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.4mm
Microchip Technology Inc
Fall Time-Max :
0.4ns
Spread Spectrum Bandwidth :
Output :
LVDS
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Base Product Number :
MX575ABB50M0000
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency :
50MHz
Factory Lead Time :
6 Weeks
Output Load :
100 Ohm
Current - Supply (Max) :
90mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
Frequency Stability :
±50ppm
Rise Time-Max :
0.4ns
Operating Frequency :
50MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Symmetry-Max :
55/45%
Voltage - Supply :
2.375V~3.63V
Oscillator Type :
LVDS
Height - Seated (Max) :
0.055 (1.40mm)