MX575ABB200M000-TR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MX575ABB200M000-TR
Manufacturer
Microchip Technology
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 200.0000MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Oscillators
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Function :
Enable/Disable
Absolute Pull Range (APR) :
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency Stability :
±50ppm
Output Load :
100 Ohm
Width :
5.0038 mm
Voltage - Supply :
2.375V~3.63V
Output :
LVDS
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Base Product Number :
MX575ABB200M000
Reach Compliance Code :
Compliant
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.4mm
Max Operating Temperature :
85 °C
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
RoHS :
Compliant
Series :
MX57
Product Status :
Active
Ratings :
Microchip Technology Inc
Mounting Type :
Surface Mount
Fall Time-Max :
0.4ns
Additional Feature :
TRI-STATE; ENABLE/DISABLE FUNCTION; DIFFERENTIAL OUTPUT; TR
Mounting Feature :
Surface Mount
Height - Seated (Max) :
0.055 (1.40mm)
Symmetry-Max :
55/45%
Operating Frequency :
200MHz
Rise Time-Max :
0.4ns
Height :
1.397mm
Oscillator Type :
LVDS
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Min Operating Temperature :
-40 °C
Current - Supply (Max) :
90mA
Max Supply Current :
90mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
yes
Base Resonator :
Crystal
Operating Temperature :
-40°C~85°C
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Frequency :
200MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
6 Weeks
Mount :
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Type :
XO (Standard)
Package :
Tape and Reel (TR)
Length :
7.0104 mm