MX574BNR322M265-TR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MX574BNR322M265-TR
Manufacturer
Microchip Technology
Package / Case
6-LLGA
Datasheet
Download
Description
322.265MHZ LVPECL
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Oscillators
Type :
XO (Standard)
Function :
Enable/Disable
Current - Supply (Max) :
120mA
Package / Case :
6-LLGA
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Active
Output :
PECL
Package :
Tape and Reel (TR)
Base Resonator :
Crystal
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Voltage - Supply :
2.375V~3.63V
Operating Frequency :
322.265MHz
JESD-609 Code :
e3
Reach Compliance Code :
Compliant
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
322.265MHz
Spread Spectrum Bandwidth :
Series :
MX57
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.4mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
Base Product Number :
MX574BNR322M265
Rise Time-Max :
0.35ns
Ratings :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Fall Time-Max :
0.35ns
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Symmetry-Max :
55/45%
Absolute Pull Range (APR) :
Height - Seated (Max) :
0.055 (1.40mm)
Surface Mount :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Frequency Stability :
±50ppm